Aktualne projekty

Poniżej znajdziesz listę naszych stałych, cyklicznych projektów, dzięki którym docieramy z kulturą i edukacją włączającą do szerokiego, zróżnicowanego grona odbiorców. Zaangażowanie naszej społeczności i finansowanie zewnętrzne pozwalają nam realizować różne przedsięwzięcia, których darmowy charakter sprawia, że są one otwarte dla wszystkich zainteresowanych 

Larperiada — cykl spotkań kulturą przeżywania

Larp to rodzaj aktywności z pogranicza gry i sztuki aktorskiej, w której trakcie uczestnicy wcielają się w role. Stosując się do luźnego scenariusza, odgrywając postacie, wchodząc w interakcje z bohaterami kreowanymi przez innych graczy i podejmując decyzje na temat postępowania swojego protagonisty, wspólnie tworzą pewną, unikalną opowieść. 

Weekend legend i tradycji bydgoskich

Jest to impreza na styku kultury, sztuki i biznesu, mając podkreślić unikalny charakter naszego miasta, pomóc w budowaniu lokalnej tożsamości i przywiązania do „małej ojczyzny”, a także pokazać, że jesteśmy miejscem, w którym tradycja i nowoczesność tworzą doskonale uzupełniający się duet. 

Światowy Dzień Czytania Tolkiena w Bydgoszczy

W roku 2003 Stowarzyszenie Tolkienowskie ustanowiło 25 marca Dniem Międzynarodowego Czytania Tolkiena. Począwszy od roku 2019 organizujemy doroczne obchody tego święta, promując dorobek literacki pisarza oraz ideę czytania performatywnego.  

Wolność przez pryzmat - tworzyMY kulturę

Projekt łączący w sobie pracę aktorów-amatorów, filmowców i fotografów, syntezujący wszystkie te dziedziny w jedno, złożone studium na temat różnych aspektów wolności, w przededniu rocznicy odzyskania przez Bydgoszcz niepodległości w dniu 20.01.1920. 

Close Menu