Aktualne projekty

Poniżej znajdziesz listę naszych stałych, cyklicznych projektów, dzięki którym docieramy z kulturą i edukacją włączającą do szerokiego, zróżnicowanego grona odbiorców. Zaangażowanie naszej społeczności i finansowanie zewnętrzne pozwalają nam realizować różne przedsięwzięcia, których darmowy charakter sprawia, że są one otwarte dla wszystkich zainteresowanych 

Larperiada — cykl spotkań kulturą przeżywania

Larp to rodzaj aktywności z pogranicza gry i sztuki aktorskiej, w której trakcie uczestnicy wcielają się w role. Stosując się do luźnego scenariusza, odgrywając postacie, wchodząc w interakcje z bohaterami kreowanymi przez innych graczy i podejmując decyzje na temat postępowania swojego protagonisty, wspólnie tworzą pewną, unikalną opowieść. 

Weekend legend i tradycji bydgoskich

Jest to impreza na styku kultury, sztuki i biznesu, mając podkreślić unikalny charakter naszego miasta, pomóc w budowaniu lokalnej tożsamości i przywiązania do „małej ojczyzny”, a także pokazać, że jesteśmy miejscem, w którym tradycja i nowoczesność tworzą doskonale uzupełniający się duet. 

Światowy Dzień Czytania Tolkiena w Bydgoszczy

W roku 2003 Stowarzyszenie Tolkienowskie ustanowiło 25 marca Dniem Międzynarodowego Czytania Tolkiena. Począwszy od roku 2019 organizujemy doroczne obchody tego święta, promując dorobek literacki pisarza oraz ideę czytania performatywnego.  

Close Menu